Exkluzívna budova s apartmánmi v londýnskom Knightsbridge,UK

Exkluzívna budova s apartmánmi v londýnskom Knightsbridge,UK

Šesť strešných vonkajších jednotiek generuje 92 kW chladiaceho výkonu a poháňa 21 vnútorných jednotiek.

Systémy, z ktorých všetky sú centrálne ovládané, poskytujú komfortnú teplotu v chodbách vedúcich od výťahov na prízemí a deviatich nadzemných poschodiach. Do spoločných priestorov v luxusnej budove Knightsbridge, nachádzajúcej sa na 1,7-akrovom pozemku medzi časťami Harrods a Hyde Park, ktorá obsahuje 191 apartmánov, sedem ateliérových bytov a sedem prízemných domov, boli nainštalované VRF systémy Panasonic. Luxusné bývanie dopĺňa štúdio zdravia, pracovný apartmán, podzemné parkovisko a vrátnica, spravovaná hotelovou skupinou Hyatt International. Dave Evans, riaditeľ spoločnosti Microfix Infrastructure Services, ktorá inštalovala systémy Panasonic pre hlavného dodávateľa Advance Building Systems, uviedol, že na zabránenie zhromažďovania tepla v umelo osvetlených chodbách bol potrebný spoľahlivý klimatizačný systém. „Systémy Panasonic zaručujú udržanie teploty na chodbách na komfortnej úrovni po celý rok,“ hovorí.

Spoločnosť Microfix nainštalovala päť invertorom riadených vonkajších jednotiek s tepelným čerpadlom U5MX4XPQ, každú s veľkosťou 5 hp a jednu U8MX4XPQ o veľkosti 8 hp, ktoré celkovo produkujú 92 kW chladiaceho a 105 kW tepelného výkonu. Tieto kompaktné jednotky dodávané prostredníctvom distribútora produktov Panasonic Wave Air Conditioning, sú odolne navrhnuté tak, aby sa znížil čas inštalácie a aby poskytovali dlhú životnosť. Sú súčasťou širokého radu modelov, ktoré možno použiť samostatne alebo v skupinách a vytvárať tak systémy o veľkosti 5 hp až 54 hp, v závislosti od požiadaviek.

Knightsbridge je vybavený modelmi s veľkosťou 1,3 hp, 1,5 hp a 2 hp, ktoré produkujú 3,6 kW, 4,5 kW a 5,6 kW chladiaceho a 4 kW, 5 kW a 6,3 kW vykurovacieho výkonu. Vonkajšie VRF jednotky Panasonic Urban Multi VRF majú výšku 1 680 mm a hĺbku 765 mm. Ich šírky sú v rozsahu od 635 mm (5 hp) a 930 mm (8 hp) do 3 720 mm (54 hp). Väčšie systému môžu poháňať až 64 vnútorných jednotiek. Vnútorné jednotky Panasonic sú v rozsahu od 0,8 hp do 10 hp, a ponúkajú výber spomeny nástenných a stropných modelov, cez konzolové, dvoj- a štvorcestné kazetové, až po potrubné jednotky. Invertorové ovládanie v klimatizačných jednotkách Panasonic sa ekonomicky zhoduje s výstupným výkonom vzhľadom k požiadavkám na chladenie či kúrenie, využívajúc najvyšší výkon pri spúšťaní, aby sa čo najrýchlejšie dosiahla požadovaná teplota, pričom potom sa prepnú minimálny výkon na jej udržanie.