Nový priemyselný VRF systém ECOi od Panasonic (od 8 HP do 60 HP).

Nový rad Panasonic VRF ECOi je osobitne navrhnutý pre úsporu energie, jednoduchú inštaláciu a vysoko účinnú prevádzku, so širokým výberom modelov vonkajších a vnútorných jednotiek a jedinečnými funkciami, ktoré sú určené pre najnáročnejšie úrady a veľké budovy.

Sortiment modulov vonkajších jednotiek pozostáva zo 7 modelov od 8 HP do 20 HP. Veľkosti modulov od 10 HP do 16 HP je možné nakonfigurovať pre HI-COP.

Štandardný režim ponúka najvyšší výkon pri stále vynikajúcej účinnosti, zatiaľ čo režim HI-COP poskytuje výnimočnú účinnosť a nízke prevádzkové náklady pri miernom znížení výkonu.

Až 64 vnútorných jednotiek je možné prepojiť na výkon 200% indexovaných záťaží vnútorných jednotiek, čo umožňuje efektívne využívanie systému na vysoko diverzifikovaných záťažiach budov: táto funkcia veľkej prepojiteľnosti robí z tohto systému ľahko zostaviteľné riešenie pre školy, hotely, nemocnice a iné veľké budovy. Až 1000 m dĺžky potrubia umožňuje použiť nový rad VRF ECOi vo veľmi veľkých budovách, s maximálnou flexibilitou dizajnu.

Systém ECOi sa aj ľahko ovláda. Má viac ako 8 typov ovládania, od štandardných káblových diaľkových ovládaní po dotykové panely alebo webové rozhranie pre prístup.

Úspora energie a kompaktný dizajn

-Zostava vonkajších jednotiek so štandardnou účinnosťou COP

-Zostava vonkajších jednotiek s vysokou účinnosťou COP

Miera výkonu prepojiteľných vnútorných/vonkajších jednotiek až 200%

-Rozšírený prevádzkový rozsah
Prevádzkový rozsah kúrenia: Prevádzkový rozsah kúrenia bol rozšírený na -25˚C použitím kompresora s vysokotlakovou nádobou. Prevádzkový rozsah chladenia: -10˚C DB až +43˚C DB.

*V prípade, že sa prevádzkuje viac ako 100& vnútorných jednotiek s vysokou záťažou, jednotky nemusia poskytovať požadovaný výkon.

-Väčšie dĺžky potrubia a flexibilita dizajnu
Vynikajúca flexibilita dizajnu pre potrubia. Prispôsobiteľné rôznym typom a veľkostiam budov. Skutočná dĺžka potrubia 150 m až 180 m. Max. dĺžka potrubia 300 až 1000 m.
 
-Nepretržitá prevádzka počas údržby
Aj keď je potrebná údržba vnútornej jednotky, ostatné vnútorné jednotky môžu zostať v prevádzke podľa nastavenia. (Nie je možné vo všetkých situáciách.)
 
-Predĺžená životnosť kompresora vďaka jednotným prevádzkovým dobám kompresora
Celkovú prevádzkovú dobu kompresorov monitoruje mikropočítač, aby boli prevádzkové doby všetkých kompresorov v tom istom chladiacom systéme vyrovnané. Kompresory s kratšími prevádzkovými dobami sa používajú prvé.
 
-Vysoký vonkajší statický tlak
Osobitné nastavenie na mieste umožňuje, aby vďaka novo navrhnutému ventilátoru, motoru ventilátora a krytu všetky modely poskytovali až 80 Pa. Flexibilný dizajn vyžaduje potrubie na vypúšťanie vzduchu, aby nedochádzalo k zníženiu výkonu v dôsledku nedostatočného prúdenia vzduchu. Nová funkcia umožňuje inštaláciu vonkajšej jednotky vnútri strojovní na ľubovoľnom poschodí budovy.
 
-Ľahko zostaviteľné riešenia pre školy, hotely, nemocnice a iné veľké budovy
Rozdiel medzi max. a min. dĺžkou po prvej vetve môže byť maximálne 50 m; väčšie úseky potrubia môžu merať až 180 m.