Ventilátorová jednotka s rekuperáciou tepla

Ponúka maximálny komfort a väčšie úspory energie. Ventilátory s rekuperáciou tepla ponúkajú ventiláciu, ktorá zvyšuje komfort a šetrí energiu. Účinne obnovujú stratu tepla vo ventilácii počas procesu obnovy tepla.

20% úspora energie

Spotreba energie sa výrazne zníži pri použití článku výmenníka tepla s protitokom. Záťaž klimatizácie sa zníži približne o 20%, čo vedie k značným úsporám energie. 

Ľahká konštrukcia uľahčuje inštaláciu.

Tichá prevádzka

Vďaka nízkohlučnej prevádzke sú zariadenia výrazne tichšie. Všetky modely s výkonmi do 500 m³/h pracujú pri hlučnosti do 32 dB (vysoké nastavenie) a aj náš model s najväčším výkonom 1000 m³/h pracuje len pri 37,5 dB (vysoké nastavenie). 

Výmenník tepla je tvorený membránou vyrobenou zo špeciálneho materiálu pokrytého živicou pre optimálny prenos tepla. Filter z nylovových/polyesterových vláken má vysokú schopnosť zadržania prachu. Zmenili sme aj konštrukciu vzduchových kanálov tak, aby sme získali systém výmenníka tepla s dlhou životnosťou, ktorý nepotrebuje pravidelné čistenie.

Charakteristiky výmenníka tepla

Pri použití článku s krížovým tokom sa vzduch pohybuje rovno cez článok. Pri použití článku s protitokom vzduch prúdi cez článok dlhší čas (väčšia vzdialenosť), preto účinok výmeny tepla zostáva nezmenený, aj keď je článok tenší.