TEPELNÉ ČERPADLO + Fotovoltaické solárne panely

Tepelné čerpadlá Panasonic Aquarea je možné jednoducho integrovať s fotovoltaickými solárnymi panelmi pre dosiahnutie maximálnej úspory energie, nižších účtov za palivo a zníženie emisií C02.

Ako funguje systém Aquarea?

Systém tepelného čerpadla vzduch-voda využíva energiu prítomnú vo vonkajšom vzduchu na vykurovanie domu a prípravu teplej úžitkovej vody. Systém Aquarea teda využíva energiu, ktorá je zadarmo, na vykurovanie alebo chladenie domu. Elektrickú energiu spotrebováva iba na napájanie kompresora, elektroniky, čerpadiel a v prípade veľmi nízkej teploty taktiež vykurovacieho telesa. Výsledkom je veľmi vysoká účinnosť a úspora elektrickej energie.

Fotovoltaické solárne panely

Kombinácia fotovoltaických solárnych panelov s tepelným čerpadlom môže ďalej znížiť spotrebu elektrickej energie a emisie CO2. Unikátna technológia HIT fotovoltaických solárnych panelov Panasonic okrem toho dodáva viac elektrickej energie na štvorcový meter, čo vám ďalej umožní znižovať náklady za energiu. Technológia článkov HIT Solárne články Panasonic HIT (Heterojunction with Intrinsic Thin layer) sú vyrobené z tenkých doštičiek monokryštalického kremíka, obklopených ultratenkou vrstvou amorfného kremíka. Vďaka použitiu najmodernejších výrobných technológií vyniká tento produkt špičkovým výkonom aj hodnotou. Ekologicky priateľský solárny článok Viac čistej energie. HIT môže dodávať viac čistej energie než iné konvenčné solárne články z kryštalického kremíka.

Fotovoltaický solárny panel HIT od spoločnosti Panasonic

Projektová schéma

Aquarea + HIT zapojenie