Ako pracuje tepelné čerpadlo vzduch-voda

Vonkajšia jednotka: odoberá energiu okolitému vzduchu a prevádza ju prostredníctvom hydraulického modulu do domu. Táto energia, ktorá je zadarmo, sa privádza do hydraulického modulu, v ktorom je použité ekologicky priateľské plynové chladiace médium s vysokým koeficientom tepelnej výmeny (R407C).

Teplotu v dome je možné regulovať a účinne maximalizovať prostredníctvom hydraulického modulu s ovládacím panelom. Obsahuje tepelný výmenník, ktorý odoberá teplo chladiacemu médiu prichádzajúcemu z vonku a odovzdáva ho vode použitej na vykurovanie domu a na prípravu teplej vody. Hydraulický modul riadi priority z hľadiska vykurovania a prípravy teplej úžitkovej vody. Hydraulický modul je umiestnený v dome, pokiaľ ide o rozdelený systém (bi-bloc), alebo vo vonkajšej jednotke v prípade nedeleného systému (mono- bloc).

Teplovodný valec ohrieva zásobník teplej vody. Je vyrobený z antikorovej ocele, ktorá je zárukou dlhej životnosti. Obsahuje taktiež 3 kW vykurovacie teleso pre zaistenie maximálneho komfortu pri veľmi nízkych vonkajších teplotách. Vykurovacie teleso, umiestnené v hornej časti valca, zaručuje maximálnu účinnosť a rýchlejšie zahrievanie. Trojcestný ventil prípojky teplovodného valca je napájaný teplou vodou zo zásobníka.

Ďalšie potrebné voliteľné doplnky (nedodáva ich Panasonic):
  • Izbový termostat, ktorý je možné pripojiť k systému Aquarea pre zaistenie
  • optimálnej tepelnej pohody v miestnosti.
  • Solárna súprava pre pripojenie fotovoltaických solárnych panelov zvyšujúcich účinnosť.
  • Zásobník teplej vody obsahuje 3 kW ponorný ohrievač pre zaistenie:
  • Maximálneho komfortu
  • Maximálnej účinnosti a ochrany pred vírusom legionella

Hydraulický modul

Jednoduchý odpočet aj regulácia tlaku vody